برق صنعتی

برق صنعتی

برق صنعتی چیست؟

برق صنعتی به کنترل و توزیع الکتریسیته در یک فرآیند صنعتی مرتبط است. برق صنعتی تنها به صنایع محدود نشده و در بخش های ساختمانی، تجاری، اداری یا بیمارستانی نیز کاربرد دارد. برق صنعتی شامل تکنیک های طراحی مدارالکتریکی، نقشه، نظارت، مفاهیم بنیادی مثل نمادهای برقی، قوانین و روابط ریاضیاتی و بررسی ماشین های الکتریکی، ترانسفرماتورها، منابع تغذیه و ژنراتورها می شود.

چرخه صنعت برق شامل تولید، انتقال، توزیع و مصرف می باشد که در مرحله توزیع و مصرف، برق صنعتی یکی از اصلی ترین و اساسی ترین شاخه های تقسیم بندی می باشد.

هایپر صنعت فامکو یکی از بزرگترین تامین کنندگان محصولات و تجهیزات برق صنعتی و ساختمان شامل اینورتر، کنتاکتور، دژنکتور، کلید کمپکت، کلید اتوماتیک کلید مینیاتوری و غیره برای صنایع بزرگ و کوچک می باشد و با داشتن کارشناسان فنی با تجربه و کار آزموده، فعالیت های گسترده ای در زمینه طراحی، مشاوره و اجرای پروژه های صنعتی دارد.

انواع تجهیزات برق صنعتی

با رشد صنایع، ایجاد شهرک های صنعتی جدید و افزایش فعالیت های تولیدی، موضوع تامین فوری و کامل لوازم و تجهیزات مختلف این صنایع بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که توقف خطوط تولید به دلیل خرابی یک قطعه زیان های بسیاری را می تواند به صاحبان سرمایه و شرکت های صنعتی وارد نماید. پس لزوم داشتن قطعات یدکی برای استفاده در زمان های حساس برای جلوگیری از توقف خطوط تولید کاملا قابل درک است. در صنایع مختلف مجموعه ای از قطعات یدکی در زمینه های هیدرولیک و پنوماتیک، برق، مکانیک، الکتروموتور و گیربکس و غیره وجود دارد که تهیه یک جای همه نیاز ها از یک تامین کننده، می تواند راحتی و اطمینان را برای مدیران و صاحبان صنایع فراهم آورد.

انواع تجهیزات برق صنعتی

کنتاکتور

کنتاکتور کلید الکترومغناطیسی است که مهم ترین جز مدار فرمان الکتریکی را تشکیل می دهد و در صنعت برق به هیچ وجه نمی توان از آن چشم پوشی کرد اولین مزیت استفاده از کنتاکتور فرمان از راه دور است و همچنین اقتصادی و ایمن بودن مدار می باشد، عمر مکانیکی آن بیشتر از دیگر کلیدها نیز است و از کار افتادن تجهیزات بعد از قطع و وصل برق جلوگیری می کند که در دو نوع تک فاز و سه فاز مورد استفاده می باشند.

کنتاکتور

بیمتال

بیمتال برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در برابر اضافه بار از رله های حرارتی بیمتال استفاده می شود که در مدار بعد از کنتاکتور قرار گرفته و به زیر آن متصل می شود.

بیمتال

اینورتر

اینورتر ها وسیله ی الکتریکی هستند که وظیفه ی آن ها به طور کلی کنترل دور سرعت الکتروموتورهای سه فاز می باشد که برق ورودی AC را ابتدا به DC و سپس به وسیله ی سوئیچینگ ها و متد PWM (مدولاسیون پهنای باند) به برق AC با فرکانس و ولتاژ مورد نظر تبدیل می کنند و با نام های کنترل دور موتور، فرکانس متغیر و VFD شناخته می شود.

اینورتر

درایو DC و AC

درایو ها به دو دسته AC و DC دسته بندی می شود که هر دو وظیفه ی کنترل دور سرعت موتور را برعهده دارند با این تفاوت که درایوهای DC جریان برق AC را به DC تبدیل کرده و فقط برای کنترل دور سرعت موتورهای DC از آن ها استفاده می شود ولی داریو های AC برای کنترل دور سرعت موتورهای AC می باشد .

درایو DC و AC

سافت استارت

سافت استارتر ها همانند اینورترها توانایی راه اندازی نرم الکتروموتور را دارند با این تفاوت که سافت استارتر ها نمی توانند کنترل دور سرعت موتور را تغییر دهند فقط باعث کنترل و افزایش جریان موتورهای AC می شوند که این عمر سبب افزایش طول عمر الکتروموتور و حفاظت از الکتروموتور در برابر تنش های محیطی گردیده است.

سافت استارت

رله کنترل فاز

رله کنترل فاز برای محافظت از موتورهای سه فاز، برای جلوگیری از دو فاز شدن، عدم تقارن و افزایش یا کاهش ولتاژ و همچنین کنترل خطوط شبکه های سه فاز در برابر اختلالات ایجاد شده استفاده می شود و قلب تابلو نیز می باشد.

رله کنترل فاز

چراغ سیگنال

چراغ سیگنال چراغ هایی علامت دهنده هستند که برای عیب یابی و آلارم استفاده می کنیم، به عنوان مثال برای وجود یا عدم وجود برق یا قطع و وصل شدن کلید یا وارد شدن خازن به مدار و دیگر موارد می توان از رنگ های مختلف آن استفاده کرد.

چراغ سیگنال

کنتاکتور خلا

کنتاکتور خلا به کنتاکتوری که محفظه قطع جرقه آن از خلا پر شده باشد و در ابتدای تابلو های فشار ضعیف نصب می شوند و در سطح فشار متوسط کار می کنند می گویند.

کنتاکتور خلا

فیوز

فیوز کار حفاظت از موتور و مدار در برابر اضافه جریان و اتصال کوتاه را بر عهده دارد که انواع گوناگونی از جمله فیوز فشنگی، فیوز سیگاری، فیوز تیغه ای، فیوز روغنی، فیوز کاردی، فیوز کارتریج، فیوز اتوماتیک، فیوز ترانسفورماتور cut out، فیوز HRC و غیره را دارا می باشد.

فیوز

کلید

کلید برای کنترل وسایل الکتریکی از وسایلی استفاده می شود که ساده ترین راه، استفاده از کلید می باشد که انواع مختلفی از جمله کلید اهرمی، کلید زبانه ای، کلید ساده زبانه ای یک طرفه، کلید زبانه ای ستاره مثلث، کلید غلطکی، کلید چپگرد و راستگرد و غیره را دارا می باشد.

کلید

کلید مینیاتوری MCB

کلید مینیاتوری MCB برای حفاظت مدارهای نهایی در تاسیسات الکتریکی و ساختمان مسکونی استفاده می شود از مزایای استفاده از کلید مینیاتوری ابعاد کوچک، نصب آسان، قیمت ارزان، عدم نیاز به دانش فنی زیاد و غیره که در تیپ های مختلف ساخته می شوند.

کلید مینیاتوری MCB

کلید محافظ جان RCD

کلید RCD کلیدهای حفاظتی هستند که به دو دسته RCCB یا محافظ جان که در برابر نشتی جریان مدار را قطع می کند و کلید RCBO که کلید حفاظتی نشتی جریان و اضافه جریان است که می توان به جای استفاده از مینیاتوری و محافظ جان از آن استفاده کرد.

کلید RCD

رله حفاظت موتور

رله حفاظت موتور برای تشخیص خطاهای آسیب زننده ی داخلی موتور و همچنین خطاها و مشکلات خارجی که حاصل از شبکه می باشد به کار می رود که در این صورت مدار قطع خواهد شد.

رله حفاظت موتور

کلید حرارتی MPCB

کلید حرارتی MPCB کلیدی است که داخل خود بیمتال دارد و به دو صورت قابل تنظیم و اتوماتیک موجود می باشد و در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه قادر به قطع مدار می باشد.

کلید حرارتی MPCB

رله شیشه ای

رله ای شیشه ای به رله ای که ساختاری شبیه کنتاکتور دارد و در جریان های پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد و در مدار فرمان به کار می رود.

رله شیشه ای

رله ضربه ای

رله ضربه ای کلید قطع و وصلی می باشد که با هر بار تحریک بوبین آن به حالت معکوس خود می رود.

رله ضربه ای

خازن

خازن وسیله ای برای ذخیره انرژی می باشند که در انواع سرامیکی، میکا، پلاستیکی، الکترولیتی، گازی، روغنی و غیره قابل ارائه می باشند.

خازن

ترانس جریان CT

ترانس جریان CT برای اندازه گیری جریان های بسیار بالا نیاز به تبدیل آن جریان به رنج پایین تری می باشد که قابل اندازه گیری بوده و به تجهیز اندازه گیری آسیب نرساند.

ترانس جریان CT

کلید چنج اور

کلید چنچ اور نوعی کلید می باشد که بار الکتریکی مشخصی را بین دو منبع تغذیه جا به جا می کند که به دو صورت دستی و اتوماتیک موجود می باشد مانند بین ژنراتور و برق شهر.

کلید چنج اور

دژنکتور

دژنکتور نوعی قطع کننده زیر بار بوده که در مدار قدرت به کار می رود و با عملکرد مغناطیسی و بیمتالی خود علاوه بر قطع و وصل مدار از شبکه نیز محافظت می کند و در شبکه قبل از سکسیونر قرار می گیرد.

دژنکتور

سرج ارستر

سرج ارستر در زمان صاعقه یا اتصال کوتاه تجهیزات برقی نیاز به حفاظت دارند که یکی از تجهیزات حفاظتی در این زمینه سرج ارستر می باشد.

سرج ارستر

رگولاتور بانک خازنی

رگولاتور بانک خازنی از این تجهیز برای برنامه ریزی مدارها در بانک خازنی استفاده می شود که تعیین می کند در چه زمانی چه تعداد پله به مدار وارد شود یا خارج شود.

رگولاتور بانک خازنی

رله ارت فالت

رله ارت فالت با گرفتن برایند سه فاز گذرنده از ترانس جریان CT و با بررسی صفر نبودن برایند آن، نشتی جریان را تشخیص داده و مدار را قطع خواهد کرد.

رله ارت فالت

شستی جرثقیل

شستی های جرثقیل به منظور کنترل سرعت، جهت، مسافت، هدایت و توقف جرثقیل ها، بالابر ها، کامیون ها و دیگر موارد در ابعاد گوناگونی تولید می شوند.

شستی جرثقیل

کلید کامپکت اتوماتیک MCCB

کلید کامپکت اتوماتیک MCCB پرکاربردترین کلید فشار ضعیف در تاسیسات الکتریکی می باشد و تفاوتی که با MCB دارد تحمل جریان بیشتر است و علاوه بر اضافه بار در برابر اتصال کوتاه نیز مدار را قطع خواهد کرد.

کلید کامپکت اتوماتیک MCCB

کلید هوایی ACB

کلید هوایی ACB نوعی کلید حفاظتی می باشد که معمولا در ورودی تابلو استفاده می شود و به صورت سه پل، چهار پل و به صورت کشویی و ثابت موجود می باشند.

کلید هوایی ACB

تابلو برق

تابلو برق به طور کلی وظیفه قطع و وصل انرژی الکتریکی، حفاظت از افراد، حفاظت از تجهیزات، توزیع جریان الکتریکی و کنترل را دارند که از جنبه های متفاوتی به انواع مختلفی تقسیم می شود.

تابلو برق

فعالیت های واحد برق صنعتی در هایپر صنعت فامکو

طراحی و اجرای انواع تابلو برق های صنعتی ساده و پیشرفته، انواع بانک ها خازنی، انواع تابلوهای توزیع برق، انواع پست های برق، طراحی و اجرای سیستم های برقی کارخانه جات، گلخانه ها، موتورخانه و سردخانه ها، طراحی و ساخت انواع تابلو برق های کنتوری با تاییده اداره برق استان تهران، طراحی و اجرای سیستم های اتوماسیون کارخانجات، فروش انواع تجهیزات صنعتی شامل دژنکتورها، سکسیونرها، کلیدهای اتوماتیک هوایی و کمپکت، کلیدهای مینیاتوری، کنتاکتورها، اینورترها، درایوها، سافت استارترها، سیم و کابل و متعلقات سیم و کابل، انواع نظم دهنده های سیم و کابل و تجهیزات مدیریت سیم و کابل، انواع استراکچر های تابلو برق دیواری و ایستاده، پایه چراغ های روشنایی، انواع لامپ ها و سیستم های روشنایی و سایر تجهیزات برقی دیگر، بخشی از فعالیت های واحد برق صنعتی در مجموعه هایپر صنعت فامکو می باشد.

مشتریان برق صنعتی هایپر صنعت فامکو

اکنون هایپر صنعت فامکو با دارا بودن پشتوانه ای عظیم از نیروی انسانی با تجربه و متهعد، سابقه طولانی فعالیت صنعتی و اقتصادی و اعتماد مشتریان گرامی توانسته بخش عظیمی از نیاز صنعت کشور به تجهیزات صنعتی و برقی را تامین نماید. بخش بزرگی از مشتریان هایپر صنعت فامکو فعالین اقتصادی و شرکت های خصوصی، شرکت های دانش بنیان، مراکز علمی و دولتی و دانشگاه ها می باشند. هایپر صنعت فامکو همچنین از تامین کنندگان (وندور) شرکت ها و صنایع بزرگ است که برخی از آنها را در زیر مشاهده می کنید:

برخی از مشتریان برق صنعتی فامکو
برخی از مشتریان شناخته شده خدمات و محصولات هایپر صنعت فامکو در زمینه برق صنعتی
شرکت نفت صنایع ملی مس ایران
گاز بید بلند خلیج فارس ذوب آهن اصفهان
ذوب آهن بیستون پالایشگاه نفت پارس
نفت فلات قاره

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز:

شهرام ارسال شده در : یکشنبه 12 آذر 1402
عرض درود، ادب و احترام دارم محضرتون. صمیمانه بهتون تبریک می گم بابت این سایت زیبا و در عین حال آموزنده ای که ترتیب دادین، امیدوارم همیشه و در هر حال سلامت و شاد و پیروز باشید. غرض از مزاحمت اینکه حقیقتا بنده 2 عدد کلید بیمتال 30 تا 40 آمپر اشنایدر دارم که بنا به دلایل اقتصادی ناچارن مجبور به فروش هستم، چنانچه بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایید تا بتونم سریع تر بفروشمشون و مشکلم مرتفع بشه، بی نهایت و از صمیم قلبم از شما سپاسگزار می شم. با آرزوی بهترین ها برای شما که بهترینی. شب و روز خوش و به امید دیدار.
مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 20 آذر 1402
سلام و عرض ادب، ممنون از نظر دلگرم کننده شما. تمامی محصولات ارائه شده در هایپر صنعت فامکو نو با تاریخ تولید مشخص و گارانتی معتبر می باشند، لذا امکان خرید و فروش کالاهای دست دوم وجود ندارد.
رسول مولانی ارسال شده در : یکشنبه 28 آبان 1402
با عرض سلام و آرزوی موفقیت در کارها و امور زندگیتان، اینجانب خواهان کسب و کار در امور برق صنعتی هستم، لذا خواهشمندم در صورت امکان از طریق سایت خاص، فایل مربوطه یا هر روش مفیدی مساعدت لازم را مبذول فرمایید. با تشکر رسول مولانی.
مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 07 آذر 1402
سلام و عرض ادب، به درستی متوجه منظور شما نشدیم.
شاهدی ارسال شده در : دوشنبه 24 بهمن 1401
سلام، خسته نباشید. امکانش هست داخل شهر خودمان نمایندگی شما را داشته باشیم؟
مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1401
سلام دوست عزیز، با عرض پوزش و متاسفانه در حال حاضر هیچ گونه نمایندگی یا عاملیت فروش اعطا نمی گردد. نام حضرتعالی به لیست متقاضیان اضافه گردید و در صورت تغییر سیاست با شما تماس گرفته خواهد شد.
ابولحسن شادین ارسال شده در : شنبه 08 بهمن 1401
سلام، برنامه هاتون خیلی عالیه. متشکرم.
مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 08 بهمن 1401
سلام دوست عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.
یداله بامری ارسال شده در : دوشنبه 26 دی 1401
سلام، امکانش هست در زمینه فروش تجهیزات برق صنعتی در شهر همکاری داشته باشیم؟
مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 16 بهمن 1401
سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
مجید خرم ارسال شده در : پنجشنبه 24 آذر 1401
سلام خدمت شما، الان یک سال می شد که درگیر این بودم یک سری اطلاعات در خصوص بعضی لوازم گیر بیارم و موفق نمی شدم تا اینکه از صفحه سایت شما گیر آوردم. واقعا تشکر می کنم. سپاس جدا یک بانک اطلاعات جامع و کامل هستید. تشکر.
مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 30 آذر 1401
سلام جناب خرم عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.