گیربکس هلیکال (شافت مستقیم)

20 کالا
فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم باور (Bauer)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال ایلماز یا موتور گیربکس شافت مستقیم ایلماز (Yilmaz)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم بونفیلیولی (Bonfiglioli)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم موتوواریو (Motovario)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم ترنستکنو (Transtecno)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال سیتی یا گیربکس شافت مستقیم SITI، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم رهنما، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم پارس گرجی صنعت، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس شافت مستقیم یا هلیکال ایران، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم رضایت، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم شریف، قیمت گیربکس شریف، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم ایماک (IMak)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.

گیربکس هلیکال (شافت مستقیم)

گیربکس هلیکال چیست؟

گیربکس هلیکال یا گیربکس شافت مستقیم به دلیل نوع طراحی میزان تحمل تنش و فشار بالایی نسبت به چرخدنده های معمولی دارد. این گیربکس از چرخ دنده های مورب تشکیل شده اند که با کاهش دور، گشتاور را افزایش می دهند.

هایپر صنعت فامکو، با هفده واحد تخصصی فروش و بیش از دو دهه سابقه در زمینه واردات و تامین انواع گیربکس صنعتی، آمادگی خود را جهت ارائه هر گونه اطلاعات اعم از مشخصات فنی، لیست قیمت و کاتالوگ گیربکس شافت مستقیم یا هلیکال و همچنین واردات هر گونه گیربکس آلمانی، ایتالیایی، ترک (ترکیه)، ژاپنی و چینی به شما صنعتگران و مشتریان گرامی، اعلام می دارد.

گیربکس هلیکال (گیربکس شافت مستقیم)

فیلم معرفی گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم

مشخصات فنی گیربکس شافت مستقیم یا هلیکال

چرخدنده یک قطعه دوار دندانه دار است که در تماس با یک قطعه مشابه دیگر قرار می گیرد. چرخدنده ها یکی از مهمترین اجزای هر دستگاه می باشند. به دو یا چند چرخدنده که در کنار یکدیگر و در ارتباط باهم قرار داشته باشند، گیربکس می گویند. گیربکس ها از طریق کاهش دور در چرخدنده ها می توانند گشتاور خروجی را افزایش دهند و جهت چرخش شفت خروجی را تعیین نمایند.

چرخدنده یا گیربکس هلیکال

یکی از پرکاربردترین و متداول ترین گیربکس های موجود در صنعت، گیربکس شافت مستقیم با دنده هلیکال می باشد. در شکل ذیل یک جفت چرخدنده هلیکال نشان داده شده است.

گیربکس شافت مستقیم یا هلیکال

علت نامگذاری این گیربکس، چرخدنده های مورب و هلیکالی آن است. تفاوت چرخدنده هلیکال با چرخدنده معمولی میزان درگیری دو چرخدنده می باشد. در چرخدنده هلیکالی میزان سطح تماس بین چرخدنده ها بیشتر بوده و این موضوع سبب تحمل فشار بیشتر و ایجاد صدای کمتر می شود. همچنین جنس چرخدنده های هلیکال از فولاد آلیاژی است که این موضوع خود بر توانایی تحمل فشار می افزاید. در بعضی از مدل های گیربکس هلیکالی از ترمز برای عدم بازگشت گیربکس استفاده می شود. یک زوج چرخدنده هلیکال درگیر که دارای زاویه هلیکس مشابه و در خلاف جهت یکدیگر هستند. یک چرخدنده به عنوان محرک و چرخدنده دیگر به عنوان متحرک عمل نموده و باعث انتقال دور و گشتاور از محوری به محور دیگر می شوند. ساختار گیربکس های هلیکال به گونه ای است که انتقال نیرو در این گیربکس ها با حرکت یک نقطه در امتداد سطح دنده انجام می شود. بازده گیربکس های شافت مستقیم به دلیل استفاده از چرخدنده های هلیکال بالا بوده و معمولا بین 90 تا 99 درصد می باشد. گیربکس های شافت مستقیم با توجه به مزایایی که دارند به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

گیربکس هلیکال یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین گیربکس های صنعتی هستند که در مدل تک استیج و مدل 2 و 3 استیج محدوده گشتاوری بین 50 تا 20000 نیوتن متر را پوشش می دهند. این نوع گیربکس ها از نظر تنوع نسبت تبدیل از 1:30 تا 1:289.74، در گیربکس های مرکب یا ترکیبی نسبت تبدیل تا 1:2700 تقسیم بندی می شود. دسترسی به این میزان گشتاور و نسبت تبدیل بسیار بالا در بازار خیلی مشکل می باشد و تنها گیربکس های خاصی هستند که این ویژگی ها را دارند.

همچنین گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم می تواند گیربکس با دور های خروجی بالا یا گیربکس هایی با وزن کم را نیز تامین کند. گیربکس های هلیکال به علت اینکه همیشه دارای راندمانی بالا هستند، نسبت بهتری بین خروجی گشتاور و فضای نصب را ارائه می دهد، این به این معنی است که گیربکس هلیکال با همه شرایط سازگار است.

انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم
گیربکس هلیکال فلنج دار گیربکس هلیکال پایه و فلنج دار
گیربکس هلیکال فلنج دار (موتور گیربکس شافت مستقیم فلنج دار) گیربکس هلیکال پایه و فلنج دار (موتور گیربکس شافت مستقیم پایه و فلنج دار)
گیربکس هلیکال به همراه گلدانی خروجی
گیربکس هلیکال به همراه گلدانی خروجی (موتور گیربکس شافت مستقیم دارای گلدونی)

شافت خروجی گیربکس هلیکال در راستای شافت الکتروموتور می باشد. موتور گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم می تواند با الکتروموتور ها، سروو موتورها و یا هیدرو موتورها کوپل شوند و حتی می توان دور ورودی الکتروموتور را توسط کوپلینگ یعنی ورودی شافت به گیربکس انتقال داد.

انواع گیربکس شافت مستقیم (هلیکال)

موتور گیربکس شافت مستقیم در انواع زیر به شما عزیزان ارائه می گردد:

 • گیربکس هلیکال یک طبقه یا چند طبقه (تک استیج یا چند استیج)
 • گیربکس هلیکال پایه دار یا گیربکس فلنج دار
 • گیربکس هلیکال پایه و فلنج
 • گیربکس هلیکال به همراه گلدانی خروجی

گیربکس هلیکال تک استیج چیست؟

در گیربکس های شافت مستقیم تک استیج، شافت خروجی در جهت مخالف محور ورودی می چرخد. اما با هر مرحله اضافی، جهت چرخش دوباره برعکس می شود. این گیربکس ها در عین سادگی، عملکرد قوی دارند.گیربکس های شافت مستقیم بیشتر برای دورهای خروجی بالا و محیط های محدودیت فضا و گشتاور خروجی 36 تا 830 نیوتن متر، به طور ویژه برای کاربردهای فن، پمپ ها و دمنده استفاده میشوند.

گیربکس هلیکال دو استیج چیست؟

گیربکس دو مرحله ای هلیکال برای ایجاد یک کاهش دنده دو مرحله ای بین شافت ورودی و خروجی استفاده می شود. برای انتقال نیرو از چرخ دنده های حلزونی استفاده می شود. چرخ دنده های مارپیچ دوتایی حرکت چرخشی را بین دو شافت موازی انتقال می دهند. چرخ دنده های مارپیچ دوتایی تمام مزایای چرخ دنده های مارپیچ را دارند که قوی و بی صدا هستند، به علاوه این مزیت را دارند که می توانند نیروهای رانش را با ترکیب چرخ دنده های مارپیچ با چرخش دست راست و چپ خنثی کنند.

گیربکس هلیکال سه استیج چیست؟

یک گیربکس شافت مستقیم سه استیج با افزایش طول چرخ دنده حلقه و اضافه کردن یک مرحله سیاره دیگر به دست می آید. نسبت انتقال 100:1 با استفاده از نسبت های تکی 5:1 و 4:1 به دست می آید. در مرحله اول دنده، گشتاور شافت ورودی گیربکس دو برابر می شود. در مرحله دنده دوم، این گشتاور دو برابر شده و در استیج سوم سه برابر شده است. در نتیجه گشتاور بعد از مرحله دوم 6 برابر بیشتر از شافت ورودی است. در نهایت، در مرحله دنده سوم این گشتاور 24 برابر شده است.

گیربکس هلیکال پایه دار چیست؟

گیربکس های شافت مستقیم پایه دار به طور استاندارد برای نصب در حالت افقی استفاده و طراحی می شوند. این گیربکس ها معمولا از پایه های یک تکه با پوسته اصلی ساخته می شوند.

گیربکس هلیکال فلنج دار چیست؟

گیربکس های شافت مستقیم فلنج دار به طور استاندارد برای نصب در حالت عمودی استفاده و طراحی می شوند. فلنچ گیربکس های شافت مستقیم هم از متریال همان پوسته اصلی ساخته می شود.

گیربکس هلیکال پایه و فلنج دار چیست؟

گیربکس های شافت مستقیم پایه و فلنج دار به طور استاندارد برای نصب در هر دو حالت عمودی و افقی استفاده و طراحی می شوند. همچنین در حالت نصب افقی فلنج به عنوان قطعه ایی برای ثبات تجهیز، به کار می رود.

گیربکس هلیکال دو سر شافت چیست؟

گیربکس های شافت مستقیم دو سر شافت که معمولا طرح برند VEM ساخته می شوند. این گیربکس ها بیشتر در تجهیزاتی که خروجی گشتاور بیشتر و کارایی بالاتر با حداقل صدا و همچنین شرایطی با کنترل دقیق سرعت و گشتاور به صورت دو خروجی شافت از طرفین استفاده می شوند.

گیربکس هلیکال مرکب چیست؟

گیربکس هاس شافت مستقیم مرکب از ترکیب حداقل دو گیربکس شافت مستقیم برای به دست آوردن دور های ۱ دور تا ۱۶ دور در دقیقه استفاده می شوند. از مهم ترین کاربرد های این مدل گیربکس ها، می توان به اونواع نوار نقاله ها، کاترها، دریچه سد، استفاده در تجهیزات سیلو های صنعتی، صنایع کاغذ سازی اشاره کرد.

گیربکس هلیکال هالو شافت چیست؟

گیربکس شافت مستقیم هالو شافت از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین گیربکس ها در صنایع مختلف است. وجود هالوشافت در این گیربکس ها باعث کوپل آسان با انواع الکتروموتور های استاندارد می شود. همچنین تعمیر و نگهداری را برای الکترو گیربکس های شافت مستقیم آسان می کند.

انواع برند گیربکس هلیکالی یا شافت مستقیم

برند SEW، بونفیلیولی و غیره از برندهای مطرح اروپایی و برند رهنما، گیربکس هلیکال ایران، گیربکس هلیکال پارس و غیره نیز از برندهای معتبر سازنده گیربکس با کیفیت ایرانی هستند.

اجزاء گیربکس هلیکال

گیربکس های هلیکال متناسب با میزان گشتارو مورد نیاز و توان ورودی تشکیل شده از تعدادی چرخ دنده هلیکال یا جناغی، پینیون ورودی پینیون شافت خروجی، سیل های آب بند، بیرینگ ها، تعدادی خار نگه دارنده، سوپاپ هوا، هوزینگ یا پوسته گیربکس، واشر و تعدادی شیم تشکیل شده است.

نحوه انتخاب گیربکس هلیکال

برای انتخاب گیربکس در ابتدا باید بدانیم گیربکس برای چه کاربری می باشد. سپس مقدار بازه کارکرد گیربکس است که اهمیت دارد. میزان قدرت که با کیلووات یا اسب بخار مشخص می شود همینطور گشتاور نامی گیربکس که با واحد نیوتن متر مشخص می شود. دور خروجی گیربکس یا نسبت تبدیل گیربکس باید مشخص باشد. در نهایت باید نحوه نصب گیربکس را تعیین کنیم.

نحوه نصب گیربکس شافت مستقیم

موتور گیربکس شافت مستقیم یا هلیکال را می توان به روش های M1 تا M6 که در تصویر زیر مشخص شده است نصب نمود.

نحوه نصب گیربکس هلیکال

مزایای گیربکس شافت مستقیم
 • کارکرد آرام و با نویز کم
 • بازده بالا
 • توانایی کار در سرعت های بالا بدون لرزش
 • توانایی انتقال گشتاور و توان بالا
 • تعمیر و نگهداری راحت و آسان
 • توانایی کار در نسبت های تبدیل بالا
 • فضای کافی جهت روغن کاری مناسب چرخدنده ها و عمر بالا
تعمیر و نگه داری گیربکس هلیکال
 • در صورت شنیده شدن صداهای غیر معمول و لرزش شدید گیربکس می بایست بیرینگ های گیربکس چک و تعویض گردد و اگر مشکل از چرخ دنده ها باشد باید با کارشناسان ما در هایپر صنعت فامکو تماس بگیرید تا در صورت وجود دنده های گیربکس مذکور آن ها را تعویض کنید.
 • نشت روغن میتواند از نقاط مختلفی از گیربکس صورت بگیرد، این علل شامل خرابی واشر و سیل های آب بند گیربکس می باشد.
 • عدم چرخش شافت خروجی گیربکس وقتی الکتروموتور در حال کار کردن می باشد میتواند علت این خرابی از بین رفتن پینیون ورودی گیربکس باشد.
 • در هر 3000 ساعت یا حداقل هر شش ماه یکبار باید روغن یا واسکازین داخل گیربکس چک شود.
 • هر سه سال یکبار باید روغن گیربکس و گیریس بیرینگ ها تعویض شود (البته گیربکس های هلیکال سایز کوچک و گیربکس های حلزونی احتیاجی به تعویض روغن در طول کارکردشون ندارند.).

کاربرد گیربکس های هلیکال یا گیربکس شافت مستقیم

گیربكس هلیكال (موتور گیربکس شافت مستقیم) یكی از پر كاربردترین ها در صنایع مختلف می باشد. گیربكس هلیكال (موتور گیربکس شافت مستقیم) فلنجدار برای موارد عمود نصب مانند میكسرها و نوع پایه دار بیشتر در خطوط انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر كاربردهای این محصول می توان به استفاده در موارد زیر اشاره كرد:

لیست قیمت موتور گیربکس شافت مستقیم

لطفا جهت دسترسی به قیمت گیربکس شفت مستقیم، روی برند مدنظر کلیک نمایید.

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز:

رفیعان ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1403
سلام، گیربکس هلیکال با توان ورودی دو اسب و دور خروجی 100 دور در دقیقه لازم دارم موردی هست یا نزدیکش؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.
admin3@web24.ir
ارسال شده در : دوشنبه 18 تیر 1403
سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
حمید اسماعیل پور ارسال شده در : یکشنبه 16 اردیبهشت 1403
سلام، ممنون بابت توضیحات خوبتون. سوالی در مورد گیربکس هلیکال دارم؛ آیا گیربکس های هلیکال چپ گرد/راست گرد هستند؟ منظورم اینه که اگه الکتروموتورش دو طرفه باشه گیربکسش هم می تونه چپ گرد و راست گرد کار کنه؟ مثل گیربکس های حلزونی بالابر یا اینکه فقط و فقط به یک طرف خاص حالا چپ یا راست می گردن؟
admin3@web24.ir
ارسال شده در : یکشنبه 17 تیر 1403
سلام و عرض ادب، بله هم راست گرد و هم چپ گرد دارند.
حیدر ذوالنوریان ارسال شده در : شنبه 07 بهمن 1402
روز بخیر. با تشکر از اطلاعات ارزنده که در این خصوص در سایت گذاشته اید. من گیربکس شافت مستقیم دو سر شفت می خواهم که یک سر به موتور بنزین 7 اسب با خروجی 3600 دور در دقیقه وصل شده است و سر دیگر آن به روتیواتور خاکورز سه پره وصل است که نیاز است سرعت را به 800 تا 500 دور در دقیقه کاهش دهد. اگر راهنمایی کنید بی نهایت ممنون می شم.
admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 اسفند 1402
سلام جناب ذوالنوریان عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
حسین ارسال شده در : دوشنبه 06 آذر 1402
سلام، داخل فیلم انیمیشن کارکرد گیربکس اضافه کنید، خیلی خوب می شه.
مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 07 آذر 1402
سلام، به روی چشم، در اسرع وقت اضافه خواهد شد.
علیرضا رهنورد ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 اردیبهشت 1401
سلام، الکتروگیربکس با توان موتور 4 کیلوات و دور خروجی گیربکس 700 دور و گشتاور خروجی 200 نیوتن نیاز دارم. مشابه چیزی موجود دارید؟
مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 اردیبهشت 1401
سلام جناب رهنورد عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
علیرضا جوادی ارسال شده در : جمعه 13 فروردین 1400
با تشکر از توضیحات مهندس عزیز و بزرگوار، بنده در ابتدا تشکر می کنم از سایت بسیار عالی و کامل تون که در این فیلد کاری بسیاری جامع و تنوع محصولات بالا با کیفیت و قیمت عالی و مناسب هستش. اما یک انتقاد داشتم از این استاد بزرگواری که ویدیوی گیربکس های هلیکال رو توضیح دادن. البته قبلش عرض کنم اطلاعات و نحوه ی بیان ایشون واقعن عالی و درسطح حرفه ای بود اما واقعن غیر ممکن هست که یک شخصی تایم به این طولانی رو بدون پلک زدن بتونه سپری کنه. بطوریکه بنده از وسط توضیحات شون در کلیپ فقط نگاهم قفل شده بود به چشمای ایشون که چرا پلک نمیزنن و در حالت عادی انسان بعد ۲ دقیقه پلک نزدن سطح چشمش کامل خشک میشه و باعث آسیب های زیادی ب قرنیه میشه.
مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 14 فروردین 1400
سلام جناب جوادی عزیز، ممنون از لطف حضرتعالی به وبسایت ما و همچنین ممنون بابت انتقاد حضرتعالی، حتما در فیلم هایی که بعد از این تهیه خواهد شد این موضوع لحاظ می گردد.