دستگاه تصفیه آب خانگی

27 کالا
نمایندگی فروش انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی، بهترین فیلتر تصفیه آب، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی هیوندای، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا ترک، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تانک پک (TankPAC)، 6، 7 و 8 مرحله ای، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی هیل تول (Healtool)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب آکواجوی (Aquajoy)، مدل پرایم، الیت، ساکورا، لجند، لوتوس، لیلیوم، جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع تصفیه آب خانگی کنت اکسل پلاس (Kent Excell Plus)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ (Aqua Spring)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع تصفیه آب خانگی آکوا (Aqua)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع تصفیه آب خانگی آکوا پیور، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو (Aqua Pro)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کووی (Coway)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.

دستگاه تصفیه آب خانگی

فروش دستگاه تصفیه آب خانگی

ظرفیت دستگاه تصفیه آب خانگی 190 لیتر تا 220 لیتر در شبانه روز است. این دستگاه ها مناسب منازل یا دفاتر اداری با جمعیت کم هستند. در کنار این دستگاه ها مخازن آنتی باکتریال جهت ذخیره آب مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت های بالاتر از این میزان در دسته انواع آب شیرین کن خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی قرار می گیرد.

هایپر صنعت فامکو ارائه دهنده بهترین ها اعم از سیستم دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن خانگی و بهترین مارک فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. شما می توانید برای خرید تصفیه آب از محصولات هایپر صنعت فامکو دیدن کنید.

فیلم معرفی دستگاه تصفیه آب خانگی و نحوه استفاده از آن

کاتالوگ دستگاه تصفیه آب خانگی

لیست قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن خانگی چیست؟

با توجه به اهمیت بالای آب بهداشتی در سلامت انسان توصیه می گردد به منظور حذف آلودگی و آلاینده های احتمالی موجود در آب از دستگاه های استاندارد تصفیه آب خانگی استفاده شود. استفاده از دستگاه تصفیه آب، روش مناسبی جهت افزایش و بهبود کیفیت آب آشامیدنی می باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

از معضلات شبکه آب رسانی شهری می توان به مواد جامد، آلاینده های میکروبیولوژی، کلر، ذرات معلق ناشی از پوسیدگی لوله و سختی بالای آب که گاها به صورت بصری هم قابل تشخیص نیست، اشاره کرد. به دلیل تاثیرات بالای آبی که برای آشامیدن و پخت و پز استفاده می شود در سلامتی انسان، اغلب افراد برای حفظ سلامتی تمایل به تصفیه آب دارند از این رو اقدام به خرید تصفیه آب و نصب در محل مصرف (آشپزخانه) می کنند. تصفیه کننده آب خانگی قادر است معضلات آب شهری همچون وجود ذرات جامد و غیره را برطرف سازد. مجموعه فامکو در خرید و فروش تصفیه آب آماده خدمت رسانی می باشد.

انواع دستگاه های تصفیه آب خانگی بر اساس فیلتر

دستگاه های آب شیرین کن خانگی با توجه به فیلتر به انواع زیر تقسیم می شوند:

 • دستگاه آب تصفیه کن معمولی
 • آب تصفیه کن با فیلتر اسمز معکوس (RO)
 • آب تصفیه کن با فیلتر اولترا فیلتراسیون (UF)
 • آب تصفیه کن با فیلتر الکترو فیلتراسیون

در ادامه به شرح هر یک از انوع آب تصفیه کن یا دستگاه تصفیه آب خانگی می پردازیم:

دستگاه تصفیه آب خانگی ساده یا سه مرحله ای

دستگاه های تصفیه کننده آب سه مرحله ای که به ترتیب از فیلتر قلیایی (PP)، فیلتر کربن فعال یا گرانول (GAC و UDF) و فیلتر کربن بلاک (CTO) تشکیل شده اند قادر به حذف مواد معلق موجود در آب تا 5 میکرون و بهبود رنگ، طعم، بو و مزه آب هستند.

نکته ای که در مورد دستگاه های تصفیه کننده آب ساده یا دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد، عدم توانایی آنها در حذف مواد شیمیایی مضر است که موجب شده دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای عملکردی مشابه صافی داشته باشد. علاوه بر این دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای تابع آب شهری بوده و به همین دلیل برای مناطقی که فشار آب کم یا متغییر است مناسب نمی باشند.

تصفیه آب با تکنولوژی اسمز معکوس (Reverse Osmosis)

بهترین روش تصفیه آب خانگی، تصفیه آب به روش تکنولوژی اسمز معکوس می باشد. در دستگاه های تصفیه آب با فرایند RO (اسمز معکوس) علاوه بر فیلترهای کارتریجی و کربنی، یک فیلتر ممبران وجود دارد که آب پرفشار با عبور از آن تا 98.2درصد املاح خود را از دست می دهد. در روش فیلتراسیون ساده (اغلب دستگاه های تصفیه کننده آب که به صورت تلفنی به فروش می رسند از این نوع هستند) قدرت حذف آلایندگی 10000 برابر کمتر از دستگاه های تصفیه کننده آب RO یا دستگاه تصفیه آب خانگی Ro می باشد. جدول زیر درصد حذف ذرات مضر موجود در آب به وسیله اسمز معکوس را نشان می دهد.

جدول درصد حذف ذرات مضر موجود در آب به وسیله اسمز معکوس
ذرات معلق درصد حذف ذرات معلق درصد حذف ذرات معلق درصد حذف ذرات معلق درصد حذف
باریم 96-92 درصد کادمیوم 98-95 درصد کلسیم 98-95 درصد کلر 98-94 درصد
سیانید 92-85 درصد فلوراید 92-94 درصد آهن 92-85 درصد سرب 98-94 درصد
منگنز 98-95 درصد منیزیم 98-94 درصد جیوه 95-85 درصد نیکل 98-96 درصد
نیترات 75-60 درصد فسفات 98-96 درصد پتاسیم 98-96 درصد سلنیوم 96-94 درصد
سدیم 94-85 درصد سولفات 98-96 درصد فلز روی 98-96 درصد میکروب و ویروس 100 درصد

مواد معدنی موجود در آب توسط فیلتر ممبران حذف می شود که البته در دستگاه های تصفیه آب خانگی استاندارد در مرحله ششم مجددا مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم توسط فیتر مینرال یا همان فیلتر معدنی ساز به آب اضافه می شود. شایان ذکر است وجود شیر میکس نیز موجب افزایش املاح درون آب می شود.

به طور کلی استفاده از روش اسمز معکوس یکی از شیوه های های نوین در ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد، البته همانطور که گفته شد در این روش با بهره گیری از فیلتر ممبران (memberane) جداسازی املاح مضر تا 0.0001 میکرون انجام می شود. این املاح شامل نیترات، مولکول های نمک، آلاینده های میکروبیولوژی، انواع باکتری ها و ویروس ها و فلزات سنگین نظیر آلومینیوم، آرسنیک، جیوه و غیره می باشد.

از جمله نکاتی که باید در مورد دستگاه تصفیه آب خانگی RO یا اسمز معکوس در نظر گرفته شود این است که این دستگاه ها دارای مخزن بوده و همین موضوع سبب شده که آب با فشار ثابت در اختیار کاربر قرار گیرد. البته استفاده از فیلتر پست کربن برای حفظ کیفیت آب درون مخزن بسیار توصیه می شود. همچنین در برخی از مدل های دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس، پمپ تعبیه شده باعث افزایش سرعت تولید آب در آنها گشته است. دستگاه های تصفیه کننده آب اسمز معکوس تولید پساب کرده و به همین دلیل در آنها دو خروجی، یکی برای خروج آب و دیگری برای خروج پساب تعبیه شده است.

دستگاه تصفیه آب با فیلتر اولترا فیلتراسیون (UF)

استفاده از فیلتر اولترا فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن خانگی سبب حذف ویروس ها و انگل ها می شود و مقدار املاح موجود در آب را کاهش نمی دهد. چنانچه آب دارای سختی در محدوده 50 الی 1000 TDS بوده ولی حاوی مواد معلق جامد بیش از مقدار تعیین شده باشد استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اولترا فیلتراسیون توصیه می شود. شایان ذکر است که دستگاه تصفیه آب خانگی اولترا قادر به از بین بردن بو و طعم آب نمی باشد به همین دلیل توصیه می شود این فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی به تنهایی به کاربرده نشود. از نکات مثبت دستگاه تصفیه آب خانگی اولترا عدم نیاز آن به مخزن و نداشتن پساب می باشد.

دستگاه تصفیه آب با فیلتر الکترو فیلتراسیون

از الکترو فیلتراسیون یا لامپ UV در دستگاه های تصفیه کننده آب به منظور حذف آلاینده های میکروبیولوژی، ویروس ها و انواع باکتری ها و قارچ ها استفاده می شود. البته دستگاه تصفیه آب خانگی UV با فیلتر الکتروفیلتراسیون در مواردی که آب چشمه یا چاه، منبع آب شرب باشد، پیشنهاد می شود.

انواع تصفیه آب خانگی بر اساس نحوه نصب

تصفیه کن آب خانگی بر اساس نصب و نحوه قرارگیری شامل زیرسینکی، رومیزی و ایستاده می باشد که تعیین کننده قیمت انواع دستگاه تصفیه آب می باشد. در ادامه به شرح هر یک می پردازیم:

تصفیه آب خانگی زیر سینکی

دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی که از نام آن مشخص است زیر سینک ظرفشویی نصب شده و آب تصفیه شده آن از شیر جداگانه ای خارج می گردد. این مزیت در دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی موجب می شود که آب شهری برای شستشو مورد استفاده قرار گیرد و آب دستگاه تصفیه آب خانگی برای پخت و پز و آشامیدن به کار برده شود. دستگاه تصفیه آب زیرسینکی معمولا دارای شش مرحله فیلتراسیون است و ممکن است به صورت پایه دار نیز ارائه شود که وجه تمایز آن راحت تر شدن روند تعویض فیلتر و امکان جابه جایی آسان تر دستگاه تصفیه آب خانگی است. از جمله مزایای دستگاه تصفیه آب زیر سینکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • به نسبت دستگاه های ایستاده و رومیزی قیمت مناسب تری دارد.
 • زیرسینک کابینت نصب شده و فضای زیادی را اشغال نمی کند.
 • دارای شیر برداشت مجزا از آب شهری است که صرفا برای آشامیدن و پختن می توان از آن استفاده نمود و برای شست و شو از آب شهری استفاده کرد که منجر به کاهش میزان مصرف آب می شود.
 • هزینه های تعویض فیلتر این دستگاه به نسبت دستگاه های رومیزی و ایستاده کمتر است.
 • قابلیت اتصال به یخچال و آکواریوم را دارد.
 • حجم آب تصفیه شده در این دستگاه به نسبت سایر مدل ها بالاتر است.

تصفیه آب خانگی رو میزی

مدل رومیزی دستگاه تصفیه آب خانگی، نوع مدرن تری از این دستگاه هاست که ظاهر آن شبیه به کلمن است و ظرفیت تصفیه آب محدودتری نسبت به نوع زیرسینکی دارد. در دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی مخزنی برای ذخیره آب تعبیه شده که میزان مشخصی از آب را در خود ذخیره می کند تا در صورت نیاز، مصرف کننده از آن استفاده نماید. از مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نصب آسان دارند.
 • عموما از طریق یک کلید می توانید آب را از دستگاه برداشت نمایید.
 • در بعضی از مدل های آن تولید آب جوش و سرد نیز امکان پذیر است.

تصفیه آب خانگی ایستاده

نوع ایستاده دستگاه تصفیه آب خانگی معمولا برای اماکن عمومی مانند مطب ها، بیمارستان ها و فضای اداری مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا مخزن بزرگی دارد و حجم آب بیشتری را در خورد جای می دهد. مزایای دستگاه تصفیه آب ایستاده عبارت اند از:

 • میزان آب تولیدی در این دستگاه بالاست.
 • بعضی از مدل های این دستگاه دارای امکان تولید آب با دمای جوش و سرد نیز هستند.

تصفیه آب خانگی سرشیری

دستگاه تصفیه آب سرشیری بر روی شیر نصب شده و موجب حذف چربی و بوی نامطبوع آب می شود و عموما نوع فیلتر آن فیلتر کربنی می باشد.

تصفیه آب جاذبه ای یا کلمنی

این نوع از تصفیه آب ها با توجه به نوع ساختار بسیار مناسب فضای بیرون یا مسافرت می باشند و از چندین مرحله فیلتر تشکیل شده اند.

به این نکته توجه فرمایید که انواع دستگاه تصفیه کننده آب یا دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به محل قرار گیری و تعداد مراحل یا فیلترها در انواع مختلفی ارائه می شود که برخی از آنها در زیر نام برده شده اند:

 • دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای زیر سینکی و مرکزی
 • دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای زیر سینکی با تکنولوژی اسمز معکوس (Reverse Osmosis) و قابلیت افزودن مواد معدنی به آب
 • دستگاه تصفیه آب رومیزی

تصفیه آب خانگی قابل حمل

دستگاه تصفیه آب خانگی قابل حمل در انواع مختلفی از جمله قمقمه تصفیه آب و نی تصفیه آب در بازار وجود دارد. به بیان ساده تر دستگاه تصفیه آب قابل حمل یک وسیله کوچک و قابل حمل برای تصفیه آب است که بیشتر در شرایطی که به صورت ضروری نیاز به آب آشامیدنی دارید ولی در دسترس شما نیست به طور مثال در کوهنوردی و سفر می توانید از آن استفاده نمایید. از نکاتی که می بایست در خرید دستگاه تصفیه آب قابل حمل در نظر گرفته شود این است که امکان تصفیه نیترات نیتریت و آرسنیک را ندارد و برای تصفیه آب حداقل 8 ساعت زمان احتیاج دارد. همچنین میزان آب تصفیه شده به وسیله این روش نسبت به سایر روش ها کمتر است.

از مزایای دستگاه تصفیه آب قابل حمل می توان به قیمت مقرون به صرفه، وزن سبک و فضای اشغالی کم اشاره نمود از دیگر موارد مشابه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نسبت به دستگاه های دیگر هزینه نگهدرای کمتری دارد.
 • به برق برای تصفیه آب احتیاج ندارد.

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی یا آب شیرین کن خانگی شامل هوزینگی و فیتینگی می شود که در زیر به شرح هر یک می پردازیم:

فیلترهای هوزینگی

از اورینگ در هوزینگ های دستگاه تصفیه آب خانگی جهت کاهش احتمال نشت آب استفاده می شود که همین امر نشان دهنده لزوم استفاده از اورینگ در هوزینگ های دستگاه تصفیه آب به عنوان آب بند می باشد.

فیلترهای فیتینگی (Quick Change)

فیلترهای فیتینگی قیمت بالاتری نسب به فیلترهای هوزینگی دارند اما در فیلترهای هوزینگی هنگام تعویض فیلتر احتمال وجود میکروب و باکتری در هوزینگ ها وجود دارد اما در فیلترهای فیتینگی این مشکل رفع شده است. این فیلترها با نام فیلترهای تعویض سریع یا فیلتر Quick Change نیز شناخته می شوند و با چرخاندن تنها 45 درجه، فیلتر تعویض می شود.

به طور کلی در دستگاه های تصفیه کننده آب مرسوم در بازار از روش اسمز معکوس استفاده می شود. در این روش، فیلترهای مورد استفاده فیلتر پلی پروپیلن، فیلترهای کربنی، کربن خطی، کربن بلاک، پست کربن، ممبران و مینرال قرار دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فیلترها به لینک زیر مراجعه نمایید:

درباره فیلترها بیشتر بدانید

ویژگی های یک دستگاه تصفیه آب ایده آل یا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی
 • بهترین تصفیه آب خانگی دارای پایه استاندارد
 • دارا بودن شیر برداشت استنلس استیل با کیفیت از مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی است.
 • بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای تکنولوژی اسمز معکوس و فیلتر ممبران «بهترین برند فیلتر ممبران FILMTEC می باشد» هستند.
 • جنس مناسب فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن خانگی
 • استفاده از شیر برقی به جای شیر چهار طرفه در دستگاه تصفیه آب خانگی
 • تعبیه پمپ مناسب در دستگاه تصفیه آب خانگی
 • هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی از مواد با کیفیت ساخته شده باشد.
 • دستگاه تصفیه آب خانگی دارای گارانتی باشد.
 • دستگاه تصفیه آب خانگی دارای گواهی نامه های معتبر و استانداردهای مطرح جهانی مانند FDA – NSF و غیره باشد.
 • هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی دارای اورینگ باشد.

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

آب آشامیدنی یکی از نیازهای اصلی ما می باشد و سالم بودن آن سلامتی ما را تضمین می کند. با توجه به کیفیت پایین آب شبکه لوله کشی شهری و نامناسب بودن آن برای آشامیدن، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از بهترین و اقتصادی ترین روش های دستیابی به آب سالم است. این سوال ممکن است برای هر کسی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارد پیش بیاید که بهترین تصفیه آب خانگی چیست؟ توصیه ما به شما این است که به همان اندازه که برند دستگاه تصفیه آب خانگی برای شما حائز اهمیت است، به معتبر بودن فروشگاه یا شرکتی که دستگاه را از آن تهیه می کنید نیز اهمیت بدهید تا سلامتی خود و خانواده خود را تضمین کنید. روش هایی که عمدتا فروشندگان دستگاه های تصفیه آب تقلبی از آن برای فروش کالاهای ارزان و بی کیفیت خود استفاده می کنند بازاریابی تلفنی می باشد. اما عواقب خرید از آنها چیست؟ اکثر این فروشندگان که خود را از طرف شرکتی معتبر در زمینه تصفیه آب معرفی می کنند، هیچ گونه تخصصی در این زمینه ندارند و در بهترین شرایط، فروشنده دستگاه هایی می باشند که به لحاظ مکانیزم عملکرد تنها عمل پیش تصفیه را انجام می دهند (دستگاه های تصفیه آب بدون فیلتر ممبران)، عمدتا کارت گارانتی این دستگاه ها غیر معتبر می باشد و در هنگام بروز مشکل هیچ شخص یا سازمانی پاسخگو نیست.

این دستگاه ها که متریال سازنده آنها عمدتا مواد غیربهداشتی و بازیافت شده می باشد و فیلترهای بکار رفته در آن نیز دارای کیفیت بسیار پایینی هستند و به هیچ عنوان توصیه نمی گردند. اما آیا مشتریان به راحتی می توانند تفاوت بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی اصلی با دستگاه های تصفیه آب تقلبی را تشخیص دهند؟ تفاوت دستگاه اصلی با دستگاه تقلبی در تعداد فیلترها یا تعداد مراحل تصفیه نیست، بلکه تفاوت این دستگاه ها با دستگاه های اصلی عدم داشتن پمپ، فیلتر ممبران، منبع انبساط، سنسور High pressure، سنسور Low pressure، شیر برقی و غیره می باشد. دستگاه تصفیه آب اصلی قادر به حذف ذرات جامد، آلاینده های میکروبیولوژی، فلزات سنگین و به طور کلی هر گونه املاح تا دقت 0.0001 میکرون می باشد، اما دستگاه تصفیه آب غیر استاندارد همانند یک صافی ساده عمل می کند و تنها قادر به حذف ذرات جامدی می باشد که با چشم دیده می شوند اما از نشانه های دستگاه تصفیه آب تقلبی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • یکی از نشانه های محسوس جهت تشخیص تقلبی بودن تصفیه هوا، وزن کم دستگاه های تقلبی نسبت به نمونه اصل می باشد زیرا در انواع تقلبی فیلترهای استاندارد استفاده نمی شود.
 • دستگاه های تصفیه آب فاقد استانداردهای تعیین شده توسط سازمان NSF و WAQ می باشد.
 • بسته بندی های دستگاه های تقلبی ممکن است برای فریب خریدار دارای ظاهری زیباتر نسبت به نمونه اصل باشد.
 • برخی از برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی مونتاژ هستند و دارای متولی خاصی نمی باشند به همین دلیل توصیه می شود روی گیج فشار نصب شده را مشاهده نمایید، می بایست اسم برند مربوطه بر روی آن درج شده باشد.
 • مخازن یا فیلترهای قلیایی تقلبی دارای تفاوت قیمت فاحشی نسبت به نوع اصل هستند.
 • به طور معمول تعداد فیلترهای استاندارد برای دستگاه تصفیه آب 5 الی 7 فیلتر است و بیش از این تعداد در صورت درخواست مشتری می بایست اضافه گردد، در صورت خرید دستگاه تصفیه آب با بیش از این تعداد فیلتر، امکان تقلبی بودن آن بسیار است.
 • کیت های تعبیه شده جهت اعلام زمان تعویض فیلتر، قالبا توسط شرکت های سازنده بر روی دستگاه های تصفیه کن آب قرار داده نمی شود.
 • دستگاه های اصل دارای شاسی فلزی هستند.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ (راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی)

در ادامه به معرفی نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می پردازیم:

 • تکنولوژی بکار رفته در دستگاه برای تصفیه آب (دستگاه از نوع ساده یا RO)
 • فیلترها، هوزینگ ها، کانکشن ها و لوله های رابط در دستگاه تصفیه آب خانگی از مواد بهداشتی و درجه 1 ساخته شده باشند.
 • منبع انبساط و تیوپ دستگاه تصفیه آب خانگی دارای استاندارد برای آب شرب باشد.
 • شاسی دستگاه تصفیه آب خانگی از نوع استاندارد باشد.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش، در دسترس بودن فیلترها و لوازم یدکی دستگاه تصفیه آب خانگی در هنگام خرید از نکات مهم است زیرا بسیاری از دستگاه های تصفیه کن آب یا دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به ظاهر و نوع عملکرد دارای فیلترهای متنوع و گاها اختصاصی می باشند به همین دلیل توصیه می شود از در دسترس بودن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اطمینان حاصل کنید.
 • تعداد مراحل تصفیه بیشتر در دستگاه تصفیه آب خانگی، نه تنها غیر ضروری است بلکه ممکن است باعث تهدید سلامتی شما نیز بشود. متاسفانه بسیاری از فروشندگان غیر حرفه ای، تعداد مراحل بیشتر دستگاه تصفیه آب خانگی را نشانه کیفیت دستگاه معرفی کرده در صورتی که لزوما این طور نیست.
 • کیفیت بالای اتصالات مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی که منجر به عدم نشتی و خیس شدن کابینت ها می شود.
 • در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به سایز فیلترها و قیمت آب تصفیه کن خانگی توجه نمایید زیرا هر اندازه منافذ فیلترها کوچک تر باشد قدرت فیلتراسیون بالاتر خواهد بود، به طور مثال دستگاه های تصفیه کن آب 5 میکرون قادر به حذف حتی لارهای موجود در آب نیز می باشند.
 • در تعیین حجم مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی دقت نمایید، زیرا به طور معمول پر کردن مخزن آب دستگاه تصفیه، حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد.
 • در هنگام خرید به میزان فشار آب شهری توجه نمایید، زیرا در صورتی که دستگاه تصفیه آب خانگی فاقد پمپ باشد میزان فشار ورودی در نحوه عملکرد دستگاه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 • نوع نگهداری و زمان تعویض فیلترها با توجه به نوع برند دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار متفاوت می باشد به همین دلیل در هنگام خرید، این موارد را مورد توجه قرار دهید.
 • برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی در طول فرآیند تولید آب تصفیه شده، پساب نیز تولید می کننده. میزان پساب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی از عوامل مهم در خرید محسوب می شود. زیرا برخی از دستگاه های تصفیه کن آب با گردش چندین باره آب، فاقد پساب هستند اما باید گفت که این مورد سبب کاهش طول عمر فیلتر و استهلاک دستگاه می شود.
 • در هنگام خرید از اصل بودن برند دستگاه تصفیه آب اطمینان حاصل نمایید زیرا بسیاری از برندهای موجود، در ایران مونتاژ شده هستند و عبارت تحت لیسانس در مورد آنها به کاربرده می شود که لزوما به معنای کیفیت دستگاه تصفیه آب خانگی طبق استانداردهای برند مربوطه نمی باشد.
 • در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کاربری صنعتی به این موضوع توجه فرمایید که توان پمپ دستگاه تصفیه آب باید 32 و 36 ولت باشد.

نکاتی درباره نگهداری و نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 • در زمان نصب دستگاه تصفیه آب خانگی، حتما از تکنسین با تجربه کمک بخواهید.
 • بهداشتی بودن لوازم و قطعات مورد استفاده از نکات مهم در ارتباط با دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد.
 • به طور کلی آب تصفیه کن خانگی برای دمای آب شهری حدود 45 درجه سانتیگراد مناسب است در صورتی که آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی دارای دمای پایین تر یا بالاتری باشد به تیوب ها و فیلتر ممبران آسیب جدی وارد می شود.
 • فشار مناسب کاری در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس در محدوده 40 تا 60 psi می باشد البته در صورتی که از این میزان کمتر باشد، نیاز به بوستر پمپ است.
 • در زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی حتما از فیلترهای با کیفیت استفاده نمایید.
 • در زمانی که برای مدت طولانی از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده نمی شود، بهتر است دستگاه را خاموش نمایید.
 • در فواصل زمانی معین اقدام به پاکیزگی محفظه هوزینگ دستگاه تصفیه آب خانگی نمایید.
 • آب تصفیه کن خانگی اسمز معکوس دارای طول عمر بالایی است به شرط آنکه قطعات و لوازم مصرفی آن در بازه های زمانی مناسب تعویض شوند. به طور کلی عمر دستگاه تصفیه آب به مواردی از قبیل تعویض به موقع فیلترها، سرویس و نگهداری اصولی توسط کارشناس فنی و جنس بدنه مخزن بستگی دارد.
 • میزان صدای تولیدی در آب تصفیه کن های خانگی بسیار اندک می باشد ولی در صورتی که صدای اندکی به صورت مداوم و پیوسته از دستگاه تصفیه آب خانگی شنیده شد با کارشناسان این حوضه مشورت نمایید تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود.
 • فشار داخلی مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی 5 الی 7 PSI باید باشد در غیر این صورت با کاهش آب خروجی روبه رو خواهید بود. به همین دلیل توصیه می شود به سوپاپ هوای مخزن دست نزنید.
 • عمر مفید مخزن های تصفیه آب 2 الی 3 سال است و در صورت سپری شدن این مدت اگر با کاهش میزان آبدهی و تغییر مزه و بو آب مواجه شدید، توصیه می شود از تعمیر مخزن پرهیز کرده و اقدام به تعویض مخزن نمایید، در غیر این صورت ممکن است هوا از دیافراگم قرار گرفته در مخزن به آب نشت یابد.
 • در فواصل زمانی معین اقدام به بررسی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی نمایید زیرا در صورت انسداد آن دستگاه قادر به فعالیت نخواهد بود.
 • درپوش انتهایی دستگاه تصفیه آب خانگی و اتصالات را در طول زمان بررسی نمایید تا دستگاه دچار نشتی نشود.
 • آب تولید شده در دستگاه تصفیه آب خانگی را در حداکثر 5 روز استفاده نمایید زیرا در صورت ثابت ماندن آب بیش از این مدت با کاهش کیفیت آن مواجه خواهیم بود.
 • در صورتی که قصد اتصال یخچال خود به دستگاه تصفیه کننده آب را دارید حتما به سایز لوله های استفاده شده توجه فرمایید البته توصیه می شود این کار توسط متخصصین این حوضه صورت پذیرد.

نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

جهت اطلاع از نکات تعویض یا زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی توصیه می شود به موارد زیر توجه فرمایید:

 • تعویض فیلترها بهتر است که توسط یک تکنسین حرفه ای برای دستگاه تصفیه آب خانگی انجام شود، زیرا قرار دادن اشتباه فیلترها یا عدم هواگیری و موارد این چنینی به دستگاه آسیب وارد می کند. فقط به این نکته توجه فرمایید که مدت زمان تعویض فیلترها با هم متفاوت خواهد بود به طور مثال فیلتر ممبران در بازه 2 الی 3 ساله جهت تعویض باید بررسی شود ولی پیش فیلترها در بازه زمانی 2 الی 6 ماه می بایست تعویض گردند.
 • در صورت تعویض فیلتر کربن در مرحله دوم قبل از اتصال هوزینگ این فیلتر به فیلتر مرحله سوم، اجازه دهید آب از دستگاه و از فیلتر کربن عبور کرده و آب خارج شده از آن که به رنگ مشکی است تا زمان زلال شدن، وارد دستگاه نشده و در محفظه دیگر جمع آوری و دور ریخته شود.
 • در صورت تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی، قبل از جایگذاری آن به مدت 10 دقیقه اجازه گذر آب از درون دستگاه را جهت ضدعفونی دهید.
 • در صورتی که از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس استفاده می کنید، توصیه می شود سه فیلتر ابتدایی همزمان تعویض گردند.

عوامل موثر در میزان تولید آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی

 • مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن خانگی
 • فشار آب دستگاه تصفیه آب خانگی
 • مدت زمان کارکرد فیلترها یا به عبارت دیگر عمر مفید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی
استناداردها و گواهی نامه های معتبر در زمینه دستگاه تصفیه آب خانگی
 • سازمان کیفیت آب Water Quality Association
 • بنیاد ملی بهداشت NSF تحت لیسانس دانشگاه میشیگان آمریکا
 • سازمان غذا و دارو آمریکا FDA
 • استاندارد اروپا CE

برخی محصولات غیر استاندارد چینی تنها با جعل و چسباندن برچسب سعی در استاندارد نشان دادن دستگاه تصفیه آب خانگی ساخت خود را دارند. چینی ها در این زمینه دست به طرح جعلی لوگو استاندارد اروپا نموده اند و این لوگو را با نام صادرات چین CHINA EXPORT به ثبت رسانده اند.

تفاوت شیر چهار طرفه و شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

شیر برقی و شیر چهار طرفه، وظیفه ای مشابه با هم دارند، بعضا شنیده می شود که شیر برقی بهتر از شیر چهار راه می باشد، در اینجا به طور خلاصه به بررسی این دو قطعه در دستگاه تصفیه آب خانگی می پردازیم. چهار راهی و شیر برقی هر دو، قطعه کنترلی در مدار دستگاه تصفیه آب هستند، در شیر چهار راهی، در زمانی که مخزن پر باشد، این شیر، با بستن جریان یک طرفه آب ورودی، عبور آب به مخزن را متوقف می کند.

اما در شیر برقی، نحوه انجام این وظیفه متفاوت است، یک قطعه به نام موتور الکتریکی، وظیفه باز یا بستن مسیر را بر عهده دارد. در دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای شیر برقی، مدار شیر برقی، موتور و منبع تغذیه به صورت موازی بسته می شود، بنابراین هر زمان، مخزن پر شود، و لزومی برای استفاده از آب وجود نداشته باشد، سوییچ فشار بالا قطع شده، و موتور خاموش می شود که همین امر منجر به قطع به موقع و جلوگیری از هدر رفت آب شده و سبب افزایش طول عمر فیلترها نیز می شود.

تفاوت شیر چهار طرفه و شیر برقی

سنسور فشار بالا و سنسور فشار پایین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

در زمانی که ظرفیت مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی یا آب تصفیه کن خانگی تکمیل شود، پمپ بدون در نظر گرفتن آن، آب را به درون فیلتر پمپاژ می کند اما چون استفاده ای از دستگاه تصفیه آب خانگی نمی شود و ظرفیت مخزن تکمیل شده است آب به فاضلاب ریخته می شود. جهت رفع این معضل از سنسور فشار بالا و فشار پایین استفاده می شود.

 • سنسور فشار بالا (High-Pressure): این سنسور وظیفه قطع برق پمپ در زمان تکمیل ظرفیت مخزن تصفیه آب خانگی را بر عهده دارد.
 • سنسور فشار پایین (Low-Pressure): این سنسور وظیفه روشن کردن پمپ در زمان خالی شدن مخزن را بر عهده دارد.

سنسور فشار بالا، پمپ را خاموش می کند و منجر به افت فشار آب می شود اما آب خود دارای فشار شبکه شهری می باشد که به صورت آزاد از ممبران عبور می کند و به صورت پساب به فاضلاب ریخته می شود. برای رفع این مشکل از شیر چهار طرفه یا شیر برقی استفاده می شود. در شیر چهار طرفه یا شیر چهار راهی با افت فشار، مسیر آب ورودی بسته می شود و از ورود آب به فیلتر ممبران جلوگیری می کند.

عملکرد شیر برقی نسبت به شیر چهار طرفه بهتر است و در دستگاه های آب تصفیه کن با کیفیت از شیر برقی استفاده می شود. (مکانیزم شیر برقی مطابق شکل می باشد). پس از استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی سنسور فشار پایین با کاهش فشار آب، پمپ را روشن کرده و سپس آب با فشار از فیلتر ممبران عبور می کند.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

هیچ کس منکر زحماتی که برای تصفیه آب مورد نیاز ما در تصفیه خانه های آب و فاضلاب کشیده می شود نیست و حتی نمی توان چنین انتظاری داشت که سازمان آب و فاضلاب آبی را که هم برای استفاده شرب و شست و شو از آن استفاده می شود را از نظر مواد محلول مضر آب تصفیه کند. بنابراین مواد مضر فراوانی چه معدنی و چه غیر معدنی در آب به صورت همگن وجود دارند که باعث بروز و ابتلا بیماری هایی همچون سکته، بیماری های قلب و عروق، سرطان، بیماری های کلیوی و بیماری های ریوی می شود.

مسلما انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی، با میزان آلودگی آب در منطقه شما مرتبط است. برخی از آلودگی هایی که در صورت وجود در آب حتما بایستی از دستگاه تصفیه آب یا آب تصفیه کن استفاده نمود در ذیل آمده است.

 • باکتری ها، یکی از بیماری زا ترین موجودات در آب ها باکتری ها هستند، به طور معمول کلری که به آب شهری اضافه می شود، این باکتری ها را تا حدودی از بین می برد. البته کلر، در صورتی که به میزان بیش از اندازه در آب باشد، خود برای بدن انسان مضر است.
 • فلوراید به عنوان یک ماده شیمیایی، که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان مفید است، در صورتی که داخل آب باقی بماند برای انسان ها، به خصوص نوزادان می تواند مضر باشد.
 • ویروس ها، از دیگر مواردی که ممکن است در آب وجود داشته باشد و موجب بیماری شود ویروس ها می باشد.

مراحل تصفیه آب در تصفیه خانه های آب شهری

یکی از روش های فیلتراسیون، استفاده از مواد شیمیایی گندزدا می باشد که از این روش بیشتر در سیستم های تصفیه آب صنعتی بزرگ مانند تصفیه خانه های شهری آب و فاضلاب و یا تصفیه خانه آب استخرها استفاده می شود. در سیستم های تصفیه آب صنعتی، با افزودن مواد شیمیایی گندزدا مانند کلر باعث از بین رفتن میکروب ها و ویروس های موجود در آب می شوند. اما پس از میکروب کشی، این مواد میکروب زدا خود تبدیل به مواد شیمیایی مضری می شوند که به شدت سرطان زا هستند. در نتیجه بعد از اتمام مراحل تصفیه، باید طی مراحل دیگری مواد شیمیایی مضر بوجود آمده را از بین برد. آبی که از طریق لوله کشی به منازل ما می رسد ابتدا در تصفیه خانه های صنعتی از صافی عبور کرده تا آشغال های درشت آن گرفته شود سپس جهت میکروب کشی به آن کلر اضافه می کنند. به علت فراوانی و ارزانی، استقبال بسیار زیادی از کلر برای ضد عفونی کردن آب می شود. معمولا در تصفیه خانه ها مقدار کلر را کمی بیشتر از حد مجاز تزریق می کنند تا اگر در مسیر انتقال آب آلودگی وجود داشت عمل میکروب کشی مجددا انجام شود و آب در دو مرحله میکروب زدایی گردد.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی
 • هزینه کمتر این دستگاه ها به دلیل وجود فیلتر آب خانگی نسبت به بطری های آب معدنی
 • نظارت بر نحوه و فرایند فیلتراسیون دستگاه
 • تنظیم تصفیه با حداقل مواد محلول در آب، مناسب برای افراد دچار بیماری های کلیوی
 • اطمینان از آب تصفیه شده
 • جلوگیری از دور ریز بطری های پلاستیکی و آسیب به طبیعت
 • تنظیم TDS مناسب
 • جلوگیری از بروز ناراحتی های قلب و عروق و مشکلات تنفسی
 • حذف کلر، ناخالصی ها و آلاینده های محلول در آب، خطر ابتلا به انواع سرطان را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • جلوگیری از به وجود آمدن سنگ کلیه و ناراحتی مثانه
 • از بین رفتن بوی نامطبوع، املاح و یون های طعم دهنده آب شبکه شهری
 • کاهش سختی آب و جلوگیری از رسوب گرفتن کتری و سماور
 • از بین رفتن بیماری های پوستی از قبیل جوش و آکنه
 • تنظیم متابولیسم بدن، رفع کسلی و داشتن انرژی مثبت
 • حذف باکتری ها، میکروارگانیزم های بیماری زا و مواد شیمیایی موجود در آب
 • تضمین سلامت خانواده به خصوص کودکان که در مقابل با بیماری های ناشی از آب غیر بهداشتی، آسیب پذیر تر هستند.
 • صرفه جویی در هزینه نسبت به تامین آب معدنی جهت مصارف آشامیدنی یا پخت و پز

استاندارد آب آشامیدنی

ازجمله فاکتورهای استاندارد آب آشامیدنی علاوه بر شاخص PH و میزان یون های موجود در آب می توان به TDS اشاره نمود. یکی از فاکتور های اصلی برای آب آشامیدنی، TDS آن است، TDSمقدار شفافیت آب را مشخص می کند. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد طعم و بوی آب نامطبوع تر می شود. واحد سنجش PPM ،TDS است و استاندارد جهانی برای سختی آب، بین 30 تا 90 PPM است. با توجه یه اهمیت این مطلب در ادامه به شرح کامل PPM و TDS می پردازیم:

TDS چیست؟

TDS، کل مواد محلول جامد در آب یا همان سختی آب منطقه است که شامل مواد مفید و مضر می باشد.

PPM چیست؟

PPM یا قسمت در میلیون (Part Per Million) برای بیان واحد های کم استفاده می شود. هر 1 PPM سختی آب هم عرض با مقادیر زیر می باشد:

 • 1 1 میلی گرم بر لیتر
 • 1 1 گرم بر متر مکعب
 • 1 1 گرم بر تن

نحوه اندازه گیری TDS و PPM چگونه است؟

یک مخزن آب 1000 لیتری را در نظر بگیرید سپس مقدار 200 گرم از عناصر جامد مختلف را درون آن حل کنید. حال می خواهیم TDS آن را بدست آوریم. لطفا برای محاسبه TDS و PPM به نکات زیر توجه کنید:

 • جرم یک لیتر آب را 1 کیلوگرم در نظر بگیرید.
 • به علت کم بودن مقدار، واحد PPM را در نظر می گیریم.
 • TDS آب مقطر یا خالص PPM 0 است.

پاسخ:

مقدار 200 گرم را بر 1 میلیون گرم (1000 کیلوگرم) تقسیم می کنیم و در انتها در 1 میلیون ضرب می کنیم. جواب حاصل 200PPM است.

یعنی اگر TDS آب منطقه ای 700 PPM است یعنی به ازای هر 1000 کیلوگرم آب آن منطقه، در آن 700 گرم ماده جامد حل شده وجود دارد.

هرچه TDS آب بالاتر باشد، به معنی وجود حل شونده های گوناگون در آن است، که این عامل موجب بروز بیماری های کلیوی، نظیر سنگ کلیه می شود.

بهترین میزان TDS چقدر است؟ بهترین میزان سختی آب چند PPM است؟

دانشمندان و متخصصان تغذیه بر این باور هستند که TDS بالا موجب بروز بیماری هایی کلیوی نظیر سنگ کلیه می شود. پس آبی که می نوشیم باید از نظر TDS در سطح ایده آل باشد تا از بروز بیماری ها جلوگیری شود. بهترین میزان تی دی اس بین 45 تا 90 PPM می باشد که برای بدن بسیار مفید است.

بهترین راهکار جهت پیشگیری از بروز سنگ کلیه چیست؟

متاسفانه سختی آب منطقه تهران در حدود 600 PPM می باشد که این عدد در حومه تهران به 900 نیز می رسد. همان طور که پیش تر گفته شد TDS بالا باعث بروز بیماری های کلیوی می شود. استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به همراه شیر تنظیم TDS می تواند سختی آب را مطابق میل شما کم و زیاد بکند. اگر در خانه شما فردی مبتلا به بیماری های کلیوی یا دارای پیشینه بیماری های کلیوی وجود دارد می توانید با تنظیم TDS بر روی 0 یا میزان کم، آب دستگاه را مانند آب مقطر کرده تا از تشکیل رسوبات در کلیه جلوگیری شود.

تصفیه آب (Water Purification)

تصفیه آب به مجموعه فرآیند هایی گفته می شود که به منظور جداسازی یا حذف مواد جامد، ذرات معلق، ناخالصی ها، مواد شیمیایی و آلاینده های بیولوژیکی از آب صورت می پذیرد به عبارت دیگر تصفیه آب به مجموعه فرآیند هایی گفته می شود که برای جداسازی، حذف یا کاهش مواد معلق در آب انجام می گیرد که توسط دستگاه تصفیه کن آب انجام می شود.

فاکتورهای متعددی برای تعیین میزان استاندارد آب آشامیدنی وجود دارد، از جمله این فاکتورها می توان به شاخص PH، میزان یون های موجود در آب و سختی آب اشاره کرد. یکی از فاکتور های اصلی برای آب آشامیدنی، TDS آن است. TDS مقدار شفافیت آب را مشخص می کند. استاندارد جهانی برای سختی آب، بین 30 تا 90 PPM است. در تهران این شاخص حدود 350 تا 750 PPM و در اطراف تهران به 900 هم می رسد. در تمام پژوهش ها، به خطرات ناشی از آشامیدن آب با سختی بالا اشاره شده است. نظر اکثر پزشکان بر این است که بدن به آب بیشتر از املاح آن نیاز دارد. پس می توان نتیجه گرفت وجود آب سالم ضروری تر از وجود املاح در آب است.

برندهای دستگاه تصفیه آب

از جمله برند های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن خانگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برند های تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب خانگی ال جی دستگاه تصفیه آب خانگی CCK
لوگوی LG لوگو CCK
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه آب خانگی تانک پک دستگاه تصفیه آب خانگی استریم
لوگو Tank PAC لوگو Stream
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا ترک دستگاه تصفیه آب خانگی ایزی ول
لوگو Aqua Turk لوگو easy well
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ
لوگو Soft water لوگو Aqua Spring
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه آب خانگی کوی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پیور
لوگو Coway لوگو Aqua-Pure
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو
لوگو Aqua Pro
اطلاعات بیشتر

اهمیت آب ( آب سرچشمه حیات)

آب بعد از هوا مهمترین ماده مورد نیاز تمامی موجودات زنده اعم از انسان ها، گیاهان و جانوران می باشد. بیش از 70 درصد کره زمین را آب فراگرفته است، اما بیشتر این آب ها شامل آب اقیانوس ها و دریاها می باشد که غیر قابل شرب و دارای نمک است. تنها 1 درصد از آب های موجود آب شیرین یا قابل استفاده است. آب شیرین طی فرآیند های ذخیره سازی، تصفیه و انتقال از طریق شبکه لوله کشی جهت مصارف آشامیدنی، پخت و پز و نظافت در اختیار ما قرار می گیرد. با توجه به فرآیند پیچیده تصفیه آب و استفاده نادرست اکثر افراد از آب آشامیدنی برای آبیاری، شستشوی خودرو و غیره کمتر کشوری پیدا می شود که آب قابل شرب را به راحتی در اختیار ما قرار دهد.

اغلب افراد دارای سوالاتی در ارتباط با آب تصفیه شهری و دستگاه تصفیه آب خانگی می باشند که در ادامه برخی از این سوالات را پاسخ داده ایم:

مضرات کلر موجود در آب چیست؟

کلر در اثر ترکیب با مواد آلی مثل اسید هیومیک تولید تری هالو متان ها یا هالو فرم ها را می نماید که به شدت سرطان زا هستند. دومین مورد از نظر آسیب رسانی کلر به اثر سو کلر بر دندان ها اشاره کرد، که موجب بالا رفتن حساسیت دندان ها، آسیب رساندن به مینای دندان، تغییر رنگ دندان و گاهی خشک شدن دهان اشاره کرد. از دیگر عوارض استفاده آب حاوی کلر می توان به ریزش مو، بیماری های پوستی و ریوی اشاره کرد.

برای رفع ضرر های کلر چه باید بکنیم؟

دستگاه تصفیه آب خانگی RO که با نام تصفیه کننده آب اسمز معکوس هم شناخته می شود، توانایی حذف کلر و مواد سرطان زای تولید شده را دارد این امر موجب بهبود طعم و بوی آب می شود.

کدام یک از آلاینده های موجود در آب که برای سلامتی مضر هستند؟

همان طور که پیش تر گفته شد سازمان تصفیه آب در واقع میکروب های موجود در آب را از بین می برد و مواد محلول در آب چه مفید و مضر در آب باقی می مانند، موادی مضری همچون نیترات، نیتریت، سرب، سیانید، سولفات و غیره در آب باقی می مانند که برای بدن انسان به شدت مضر هستند حتی میزان مواد معدنی مفید در آب نیز به قدری زیاد است که می تواند منجر به بیماری های کلیوی نظیر سنگ کلیه شوند. در شهر های بزرگ و صنعتی، به دلیل ورود آلاینده های صنعتی به آب های زیر زمینی، میزان نتیرات در آب افزایش یافته است.

اثر زیان بار نیترات موجود در آب بر بدن انسان کدام است؟

همه ما می دانیم در کشاورزی برای افزایش بهروری و رشد غیر عادی محصولات از کودهای نیترات دار و حاوی آمونیاک استفاده می کنند. نیترات و نیتریت و سایر مشتقات نیتروژن در آب، موجب تشکیل مواد سرطان زایی به نام نیتروز آمین می شوند که برای سلامتی انسان به شدت زیانبار و سرطان زا می باشد. این مواد سپس به خاک و سفره های آب زیر زمینی نفوذ، و آب را آلوده می کنند و در مراحل بعد این آب از چاه ها و فاضلاب ها استخراج، و به تصفیه خانه های آب شهری منتقل می شود اما در تصفیه خانه های آب شهری به علت هزینه بسیار بالا از حذف این مواد خودداری کرده و در اختیار مردم قرار داده می شود. دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس توانایی حذف مشتقات نیترات و مواد مضر سرطان زای تولید شده را دارند.

کاربرد ازون در تصفیه آب چیست؟

به غیر از کلر و میکروب کشی به وسیله لامپ UV، ازون و فلوئر از مواد گند زدا و میکروب کش قوی محسوب می شوند. ازون به علت فراوانی کمتر نسبت به کلر و قیمت بسیار بالا در گند زدایی استقبال چندانی از آن در ایران نمی شود. حد مجاز ازون در حدود 1 PPM می باشد. فلوئر به عنوان یک ماده معدنی که در مقدار مجاز برای بدن بسیار مفید می باشد و همچنین توانایی گند زدایی و میکروب کشی را نیز دارد در بطری های آب معدنی اضافه می شود فلوئر در حد مجاز 1 PPM جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان بسیار مفید است.

علت ایجاد رسوب بر دیواره کتری چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد در آب، مواد معدنی و غیر معدنی محلول بسیاری وجود دارد. اکثر این مواد نمک های کربناته و سولفاته می باشند. انحلال پذیری این نمک ها با افزایش دما کم می شود و منجر به ته نشینی می شود. این مواد مانند آهک بر جداره کتری رسوب می کنند. شایان ذکر است با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی میزان رسوب باقی مانده بر دیواره کتری بسیار کاهش خواهد یافت.

آیا آب لوله کشی شهری برای آشامیدن نیاز به استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی دارد؟

خیلی ها بر این باور هستند. که آب لوله کشی در صورت جوشاندن، تصفیه شده و دیگر نیازی به دستگاه تصفیه آب خانگی ندارد. جوشاندن تنها میکروب های آب را از بین می برد که این امری غیر ضروری می باشد زیرا این آب در تصفیه خانه های سازمان آب و فاضلاب (آبفا) توسط کلر ضد عفونی شده است و مقصود ما از ارائه دستگاه تصفیه آب خانگی حذف املاح و موادی می باشد که منجر به ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان، سنگ کلیه، بیماری های قلبی و عروقی و غیره می شود و جهت حذف این آلودگی های نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب (دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس) می باشد.

آیا تعداد مراحل بالا نشان دهنده کیفیت دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد؟

تعداد مراحل بالای یک دستگاه تصفیه آب خانگی یا آب تصفیه کن اهمیت چندانی در فرایند تصفیه ندارد بلکه تکنولوژی دستگاه حائز اهمیت می باشد. بهترین تکنولوژی دستگاه تصفیه آب خانگی، تکنولوژی اسمز وارونه یا اسمز معکوس می باشد. مراحل استاندارد یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس 5 مرحله و در صورت وجود فیلتر مینرال 6 مرحله می باشد. در صورت استفاده مستقیم از آب چاه می توان با اضافه کردن یک مرحله دیگر به نام لامپ یو وی، آب را ضد عفونی کرد. اما برخی فروشندگان دستگاه تصفیه آب با اضافه کردن فیلترهای بیهوده و ناکارآمد تنها قصد بزرگ جلوه دادن دستگاه تصفیه آب خود را دارند و مراحل تصفیه دستگاه تصفیه آب یا تصفیه کننده آب را تا 9 و حتی 10 مرحله نیز می رسانند.

آیا خرید آب معدنی جایگزین مناسبی برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد؟

خیلی ها بر این باورند که استفاده از آب معدنی جایگزین مناسبی برای آب شهری می باشد اما استفاده از بطری های آب معدنی معایبی دارد که استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را به صرفه تر می کند. از معایب استفاده از بطری های آب معدنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه بیشتر در بلند مدت نسبت به خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
 • بطری های پلاستیکی به طبیعت بر نمی گردند و باعث بروز آسیب به طبیعت می شوند.
 • برخی سود جویان بطری های پلاستیکی سالم را از زباله ها جدا کرده و دوباره آنها را پر می کنند.
 • آب معدنی های خارج از کشور تا حداکثر 1 هفته تاریخ مصرف دارند اما بطری های آب معدنی ایران به خاطر مواد نگه دارنده زیاد تا 6 ماه دوام می آورند.
 • بسیاری از املاح موجود در آب معدنی توسط بدن جذب نمی شوند و موجب بروز بیماری هایی همچون سنگ کلیه می شوند.
 • بسیاری از سودجویان آبی را که تصفیه نشده و در واقع آب چاه است را با نام آب معدنی می فروشند.

حذف سختی آب منجر به کاهش و کمبود موادمعدنی در بدن می شود؟

این مورد نیز یک باور غلط است، بدن انسان به گونه ای طراحی شده که املاح را به همراه سموم از بدن دفع می نماید، ولی بعضی از مواد مانند سدیم به طور کامل از بدن حذف نمی شوند. برخی از املاح معدنی نیز، نه تنها مفید نیستند، بلکه برای بدن مضر نیز هستند.

برای اطلاع از قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی یا قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی که برخی کاربران به صورت قیمت آب تصفیه کن عنوان می کنند شامل قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی، قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی و دستگاه تصفیه آب آمریکایی و غیره می باشد با کارشناسان هایپر صنعت فامکو تماس حاصل نمایید. شایان ذکر است علاوه بر موارد ذکر شده جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی، قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی و آشنایی با بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی نیز می توانید از مشاوره کارشناسان استفاده نمایید.

لیست قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروز رسانی، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

قیمت تصفیه آب خانگی
ردیف شرح
1 قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کی 6 مرحله ای (RO)
2 قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو 6 مرحله ای (RO)
3 قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا تک 3 مرحله ای ساده
4 قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا تک 6 مرحله ای ساده
5 قیمت دستگاه پیش تصفیه جامبو تایوان (20 اینچ)
6 قیمت پک فیلتر آکوا پیور

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز:

اللهویردی ناظمی فرد ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 تیر 1402
سلام، تصفیه آب می خواستم. راهنمایی لازم دارم.
مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 28 تیر 1402
سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
بهمن یاوری ارسال شده در : دوشنبه 01 خرداد 1402
سلام، تشکر بابت مطالب جامع و مفید سایتتون. معادل انگلیسی سنسور فشار پایین را بررسی و اصلاح کنید لطفا.
مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 01 خرداد 1402
سلام و عرض ادب، ممنون بابت دقت و دلسوزی حضرتعالی.
عبدی آراد ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 اسفند 1401
درود بر شما. از اینکه اطلاعات کاملی در اختیار ما قرار می دهید من به سهم خودم بسیار سپاسگزارم. تمام اطلاعات ارائه شده کامل و قابل استفاده هستند و این می تواند موجب ارتقا سطح معلومات و دانش هموطنان گردد. اهمیت بیشتر این اطلاع رسانی و آموزش که در رسالت کاری خود دارید موجب امتنان و سپاسگزاری است. من 2 پروژه آب شیرین کن در بندرعباس دیده ام و می دانم که این نوع پروژه ها اهمیت حیاتی به ویژه در مناطق شهری و حتی در مناطق محروم از آب آشامیدنی سالم دارند. من باور بر توان و ابتکار شما داشته و آرزو دارم که در پروژه های خود موفق باشید.
مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 14 اسفند 1401
سلام بر شما، بسیار خوشحالیم از اینکه توانسته ایم رضایت شما را جلب کنیم و همچنین سپاسگزاریم از شما بابت قوت قلب و نظر پر مهرتان.
مسلم خارا ارسال شده در : چهارشنبه 19 مرداد 1401
سلام، پساب دستگاه تصفیه آب منزل رو می شه برای باغچه استفاده کرد؟ لوله خروجی ارتفاع 2 متری با طول مسیر 15 متری دارد. آیا با این شرایط امکان پذیر هست؟
مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 20 مرداد 1401
سلام دوست عزیز، بله، پساب دستگاه تصفیه آب بسیار برای آبیاری گیاهان مناسب می باشد. با توجه به مسیر طولانی و فشار کم آب خروجی از دستگاه، توصیه می شود از یک پمپ کوچک استفاده نمایید.
علی پناهی ارسال شده در : چهارشنبه 08 تیر 1401
سلام، ضمن تشکر از شما. سوال داشتم از خدمتون. آیا ترتیب قرارگیری فیلترهای مرحله 5 به بعد (که به گفته شما نقشی در تصفیه آب ندارند و فقط باعث افزایش کیفت می شوند) مهم است؟ اگر جواب مثبت است لطفا اولویت های قرارگیری را توضیح دهید. بنده یک دستگاه تصفیه آب (آکوا 3800) خریداری کردم و برای صرفه جویی در هزینه، خودم نصبش کردم که 6 عدد فیلتر (ممبران و غیره) روی خود دستگاه نصب بود. علاوه بر آن ها، 3 فیلتر دیگر وجود داشت که با توضیحات شما کاربرد 2 عدد از آن ها رو متوجه شدم (قلیایی و مینرال) ولی متوجه کاربرد و محل قرار گیری فیلتر سوم با نام ultrafiltration نشدم. اگر ممکنه راهنمایی کنید.
مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 09 تیر 1401
سلام دوست عزیز، به درستی متوجه منظور شما نشدیم اما بطور کلی ترتیب قرارگیری فیلترها در تصفیه آب عموما به ترتیب فیلتر پلی پروپیلن،فیلتر کربن اکتیو، فیلتر کربن بلاک،فیلتر ممبران، پست کربن و مینرال می باشد. اگر مراحل فوق بصورت اصولی قرار نگیرند امکان تصفیه فراهم نمی شود و به دستگاه آسیب وارد خواهد شد. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.
محمدعلی ملایی ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 خرداد 1401
سلام، من حدود 10 سال است که در زمینه نصب و فروش دستگاه تصفیه آب خانگی فعالیت دارم. متقاضی اخذ نمایندگی شرکت شما در زمینه فروش و نصب دستگاه تصفیه آب در شهرستان سنندج استان کردستان هستم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 01 تیر 1401
سلام جناب ملایی عزیز، با عرض پوزش و متاسفانه در حال حاضر هیچ گونه نمایندگی و یا عاملیت فروش اعطا نمی گردد. نام حضرتعالی به لیست متقاضیان اضافه گردید و در صورت تغییر سیاست با شما تماس گرفته خواهد شد.